| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Insulation Material | PTFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Working Temperature | -60℃~+200℃ |
| Conductor Type | Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Silver Plated |
|---|---|
| Insulation Material | PFA |
| Rated Voltage | 600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 36awg~3/0awg |
| Features | 250 Degree Resistance |
|---|---|
| Insulation | PFA Insulation |
| Conductor | Silver Plated Copper Wire |
| Rated Voltage | AC 600V |
| Shielding | Tinned Copper Wire |
| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded |
| Rated Voltage | AC 600V Or Below |
| Temperature Range | -65~+200ºC |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Material | Silver Copper, Silver Plated Copper Or Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 26awg |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600 V |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Silver Copper, Silver Plated Copper Or Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 26awg |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600 V |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Silver Plated Copper Or Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 24 AWG |
| Insulation Material | FEP |
| Rated Voltage | 600 V |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | AC 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |