| Conductor Material | Tin Plated |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG |
| Insulation Material | FEP Coated |
| Rated Voltage | AC600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Tinned |
|---|---|
| Insulation Material | Tefzel ETFE Insulation |
| Rated Voltage | 600V |
| Application | For Electrical Equipment, For Electrical Equipment |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Tinned Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE Insulated |
| Rated Voltage | 600V |
| Application | For Electrical Equipment, For Electrical Appliance |
| Conductor Type | Stranded |
| Features | Heating Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP,ETFE,PFA Or PTFE Insulation |
| Max. Temperature | 150,200,250degree |
| Color | As Customer Requirments |
| Wire Gauge | Two Core,32AWG~1/0AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG, 26awg |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Application | For Electronic Devices And Appliances, For Aircraft,ships And Other Devices |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Application | For Electronic Devices And Appliances, For Aircraft,ships And Other Devices |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Features | High Temp Resistance |
|---|---|
| Insulation Coated | FEP ETFE Extruded High Temperature Coated |
| Working Temperature | 150,200, 250C |
| Conductor | Silver Wire |
| Wire Gauge | 20 Gauge Etc. |
| Features | High Temperature Resistant |
|---|---|
| Insulation | ETFE,FEP,PTFE,PFA Insulation |
| Max. Working Temperature | 150,200, 250C |
| Conductor | Silver Wire |
| Wire Gauge | 18 AWG Etc. |
| Insulated | High Temperature ETFE Insulation |
|---|---|
| Working Temperature | -65℃ ~+150℃ Or 200℃ |
| Application | Household Appliances, Electronic Equipment |
| Colors | Available 9 Colors |
| Conductor | Tinned Coated Stranded Copper |