| Application | For Outdoor Lighting, PTC Thermistors, Electric Machinery |
|---|---|
| Conductor | Silver Coated Copper |
| Insulation | Ptfe Insulated |
| Advantage | Heat Resistant |
| Working Temperature | -60 ~+250℃ |
| Application | For Outdoor Lighting, Electric Machinery |
|---|---|
| Conductor Material | Silver Copper |
| Insulation | PTFE High Temperature Insulated |
| Advantage | Heating Resistance |
| Working Temperature | -65℃~+250℃ |
| Application | Internal Wiring For Electronic Equipment |
|---|---|
| Conductor Material | Silver Or Tinned Plated Stranded Copper |
| Insulation | Ptfe |
| Advantage | Heating Resistance |
| Working Temperature | -65 ~+250℃ |
| Insulated | FEP Insulation |
|---|---|
| Temperature Range | -65℃~200℃ |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| AWG | 10 ~ 24 AWG |
| Conductor Materials | Silver Or Tinned Plated Copper |
| Insulation | FEP Insulation |
|---|---|
| Temperature Range | -65 ~+200° C |
| Core Number | Single Core |
| Wire Gauge | 10~28AWG |
| Conductor Materials | Tinned Plated Stranded Copper |
| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Insulation Material | PTFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Working Temperature | -60℃~+200℃ |
| Conductor Type | Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Silver Plated |
|---|---|
| Insulation Material | PFA |
| Rated Voltage | 600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Temperature Range | -60~+250℃ |
| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded |
| Rated Voltage | AC 600V Or Below |
| Temperature Range | -65~+200ºC |
| Insulated | FEP Insulated |
|---|---|
| Max. Temperature | +200℃ |
| Characteristic | High Temp Resistant |
| Color | 9 Basic Colors(Customizable) |
| Service | OEM ODM Accept |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulation | High Temperature PFA |
| Conductor | Stranded Silver Plated Copper Wire |
| Rated Voltage | 250V Or 600V |
| Shielding | Tinned Copper Wire |