| Customized Wire | Technical Datasheet Or Sample |
|---|---|
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Service | OEM And ODM Accept |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Voltage Rating | AC 600V Or Below |
| Conductor Material | Tin Plated |
|---|---|
| Diameter | 12 AWG |
| Insulation Material | FEP Coated |
| Rated Voltage | AC600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Tin Plated |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG |
| Insulation Material | FEP Coated |
| Rated Voltage | AC600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Silver Plated |
|---|---|
| Insulation Material | PFA |
| Rated Voltage | 600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Temperature Range | -60~+250℃ |
| Insulation Thickness | 0.15~0.5mm |
|---|---|
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Color | Single Color Or Two Colour |
| Packing Length | 100m/roll Or 305m/roll |