| Insulation Thickness | 0.15~0.5mm |
|---|---|
| Product Name | FEP Insulated Wire |
| Conductor Type | Stranded |
| Advantages | High And Low Temperature Resistance |
| Service | OEM And ODM Accept |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Packing Length | 100m/roll Or 305m/roll |
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Customized Wire | Technical Datasheet Or Sample |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Customized Wire | Technical Datasheet Or Sample |
| Temperature Rating | 200 Degree |
| Customized Wire | Technical Datasheet Or Sample |
|---|---|
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Service | OEM And ODM Accept |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Voltage Rating | AC 600V Or Below |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Free Sample | 1~5 Meter |
| Insulation Material | FEP Insulation |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Advantages | High And Low Temperature Resistance |
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Product Name | FEP Insulated Wire |
| Features | UV Radiation |
|---|---|
| Keywords | Tefzel Wire ETFE Wire |
| Working Temperature | -65 To +150 Degree |
| Conductor | Tinned Copper Wire |
| Color | Various Colors |
| Features | High-Temperature Resistance |
|---|---|
| Keywords | ETFE Insulated Electrical Wire |
| Working Temperature | -65 To +150℃ |
| Conductor | Tinned Copper Wire |
| Color | Various Colors |
| Features | Excellent Electrical Properties |
|---|---|
| Keywords | ETFE Insulation Wire |
| Working Temperature | -65 To +150℃ |
| Conductor | Tin Plated |
| Color | 9 Colors |
| Features | High Temp Resistance |
|---|---|
| Keywords | Tefzel Insulated Wire |
| Working Temperature | -65 ~ +150c |
| Conductor | Tin Plated |
| Color | 9 Colors |