| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulated | ETFE Insulation |
| Working Temperature | -65~150℃ |
| Color | White, Yellow, Red, Gray, Purple, Clear, Green, Brown, Blue, Black |
| Core Number | Single Core |
| Features | High Temp Resistant |
|---|---|
| Insulation | FEP Insulated |
| Working Temperature | -65℃ To +200℃ |
| Color | Transparent Color Or As Requirements |
| Wire Gauge | 12 14 16 18 Gauge |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Application | Internal Wiring |
| Insulation Materials | ETFE Insulated |
| Operating Temperature | -65~+150℃ |
| Conductor Materials | Tinned Copper |
| Features | Heat Resistance |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE Insulated |
| Working Temperature | -65℃~150℃ |
| Color | White, Yellow, Red, Gray, Violet, Green, Blue, Black |
| Core Number | 1 Core, 2 Core, 3 Core, 4 Core, 5 Core... |
| Features | Heat Resistance |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE Insulation |
| Working Temperature | -65℃~150℃ |
| Color | White, Yellow, Red, Gray, Violet, Green, Blue, Black |
| Core Number | Single Core |
| Features | Heat Resistance, Oil, Flame, And Radiation Resistance |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE Insulated |
| Working Temperature | -65~150℃ |
| Color | Grey, White, Yellow, Red, Violet, Green, Blue, Black |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Application | For Appliance |
|---|---|
| Insulation Materials | ((FEP)Fluorinated Ethylene Propylene |
| Max. Working Temperature | -65 To +200 Degree |
| Advantages | Resist High Temp |
| Color | Double Color Or Single Color |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Temperature Rating | 200 Degree |
| Free Sample | 1~5 Meter |
| Insulation Material | FEP Insulation |
| Insulation Thickness | 0.15~0.5mm |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Customized Wire | Technical Datasheet Or Sample |
| Advantages | High And Low Temperature Resistance |
| Temperature Rating | 200 Degree |
| Insulation Thickness | 0.15~0.5mm |
|---|---|
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Color | Single Color Or Two Colour |
| Packing Length | 100m/roll Or 305m/roll |