| Conductor Material | Tin Plated |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG |
| Insulation Material | FEP Coated |
| Rated Voltage | AC600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | AC 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | AC 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Diameter | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 18 AWG |
| Insulation Material | PFA |
| Rated Voltage | AC600 Or Below |
| Application | Heating, For Electronic Equipment And Appliances, Instrument Internal Wiring |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulated | FEP High Temperature |
| Low Temperature Resistant | -65℃ |
| Color | 9 Basic Colors(Customizable) |
| Service | OEM ODM Accept |
| Insulated | FEP Insulated |
|---|---|
| Working Emperature | -65℃~+200℃ |
| Characteristic | Low And High Temp Resistance |
| Wire Gauge | 22AWG Etc. |
| Conductor Material | Tinned Copper Wire |
| Insulated Materials | FEP Insulated |
|---|---|
| Max. Temperature | 200 Degree |
| Characteristic | Ageing Resistant |
| Wire Gauge | 18AWG Etc. |
| Conductor Material | Silver Plated Copper Wire |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulation | ETFE Inslulated |
| Working Temperature | -65℃~150℃ |
| Color | Yellow, Red, Violet, Green, Brown, Transparent, Grey, Blue, Orange, White, Black |
| Service | OEM ODM Accept |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulated | ETFE Insulation |
| Working Temperature | -65℃~150℃ |
| Color | Yellow, Red, Green, Brown, Transparent, Grey, Blue, Orange, White, Black, Purple |
| Service | OEM / ODM |