| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded |
| Rated Voltage | AC 600V Or Below |
| Temperature Range | -65~+200ºC |
| Conductor Material | Silver Copper, Silver Plated Copper Or Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 26awg |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600 V |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Silver Copper, Silver Plated Copper Or Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 26awg |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600 V |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Silver Copper, Silver Plated Copper Or Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 26awg |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600 V |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 300V AC |
| Conductor Type | Stranded |
| Number Core | Single Core Or Multiple Cores |
| Features | +200℃ High Temp Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP High Temperature Coated |
| Max. Temperature | +200℃ |
| Color | 11 Colors |
| Service | Customized Service |
| Insulated | High Temperature FEP Insulated |
|---|---|
| Max. Temperature | +200℃ |
| Characteristic | High-Temp Resistance |
| Color | Red,yellow,blue,white,black,yellow Green,brown Etc. |
| Service | Customized Service |
| Insulation | Extruded Fep Insulated |
|---|---|
| Max. Temperature | +200℃ |
| Characteristic | Flexible,Wear-resisting |
| Wire Gauge | 16AWG Etc. |
| Conductor Material | Tinned Copper Wire |
| Insulation Materials | FEP Insulated |
|---|---|
| Working Temperature | -65℃~200℃ |
| Characteristic | Heat Resistant |
| Wire Gauge | 26AWG Etc. |
| Conductor Material | Tinned Copper Wire |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulation | High Temperature Covered |
| Conductor | Nickel-Plated Copper Wire |
| Rated Voltage | 250V Or 600V |
| Shielding | Tinned Copper Wire |