| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Application | For Electronic Devices And Appliances, For Aircraft,ships And Other Devices |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Application | For Electronic Devices And Appliances, For Aircraft,ships And Other Devices |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Application | For Electronic Devices And Appliances, For Aircraft,ships And Other Devices |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Material | Tinned Copper Wire, Silver Plated Copper Wire |
|---|---|
| Insulation Material | FEP Insulated |
| Conductor Type | Stranded Or Solid |
| Number Core | Single Core, 2 Cores, 3 Cores, 4 Cores, 5 Cores |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C |
| Conductor Material | Copper Clad Aluminum |
|---|---|
| Insulation Material | PTFE |
| Application | Heating, Instrumentation Is Used For Signal Control Connections |
| Conductor Type | Stranded |
| Type | Insulated |
| Conductor Material | Tinned Coated Or Silver Plated |
|---|---|
| Insulation Material | FEP Insulated |
| Rated Voltage | 600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 32awg ~1/0awg |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Conductor Material | Tinned Or Silver Plated |
| Insulation Material | FEP |
| Application | For Electronic Devices And Appliances |
| Conductor Type | Stranded |
| Features | 200 Degree High Temp Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP Insulated |
| Working Temperature | -65℃~200℃ |
| Color | Red,Yellow,Violet,Green,Brown,Transparent,Grey,Blue,Orange,White,Black |
| Service | OEM ODM Accept |