| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA Or PTFE |
| Working Temperature | -65°C ~+200°C, -65℃~+250℃ |
| Available Color | Red, Yellow, Purple, Green, Gray, Blue, White, Black... |
| Core Number | Single Core, 2 Cores, 3 Cores, 4 Core, 5 Core... |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA, PTFE |
| Working Temperature | -65°C ~+200°C |
| Available Color | Purple, Green, Gray, Blue, White, Yellow, Red, Black |
| Core Number | 1 Core |
| Features | Resistance High Temperature |
|---|---|
| Insulation | ETFE,FEP,PFA,PTFE Insulation |
| Working Temperature | Max. 250℃ |
| Conductor | Tinned Or Silver Coated |
| Wire Gauge | 32awg~10awg |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 16 AWG, 18 AWG |
| Insulation Material | FEP |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 16 AWG, 18 AWG |
| Insulation Material | FEP |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Type | Stranded |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulation | FEP, ETFE, PFA Or PTFE Insulation |
| Working Temperature | -65°C ~+200°C |
| Available Color | Red, Yellow, Violet, Green, Gray, Blue, White, Black |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Type | Stranded |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Type | Stranded |
| Core Number | Single Core Or Multiple Cores |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded Or Solid |
| Number Core | Single Core Or Multiple Cores |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |