| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 300V AC |
| Conductor Type | Stranded |
| Number Core | Single Core Or Multiple Cores |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulation | FEP, ETFE, PFA Or PTFE Insulation |
| Working Temperature | -65°C ~+200°C |
| Available Color | Red, Yellow, Violet, Green, Gray, Blue, White, Black |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Type | Stranded |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Type | Stranded |
| Core Number | Single Core Or Multiple Cores |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded Or Solid |
| Number Core | Single Core Or Multiple Cores |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Material | Tinned Copper, Tinned Plated Copper |
|---|---|
| Diameter | 22 AWG, 20 AWG, 24 AWG, 18 AWG, 16 AWG |
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below |
| Conductor Type | Stranded, Stranded Or Solid |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | FEP |
| Conductor Type | Stranded |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C |
| Rated Voltage | AC 600V Or Lower |
| Conductor Material | Tinned Copper Wire, Silver Plated Copper Wire |
|---|---|
| Insulation Material | FEP Insulated |
| Conductor Type | Stranded Or Solid |
| Number Core | Single Core, 2 Cores, 3 Cores, 4 Cores, 5 Cores |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C |
| Conductor Material | Tinned Coated Or Silver Plated |
|---|---|
| Insulation Material | FEP Insulated |
| Rated Voltage | 600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 32awg ~1/0awg |