| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Application | Electrical Connection |
| Insulation | High Temperature |
| Condouctor | Bare Or Silver Plated Copper |
| Max. Temperature | -60~+250degree |
| Features | High And Low Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE Insulation |
| Working Temperature | -65°C ~+250°C |
| Available Color | White, Black, Red, Yellow, Purple, Brown, Green, Grey, Blue |
| Core Number | 1 Core, 2 Cores, 3 Cores, 4 Cores, 5 Cores... |
| Features | Resistance High Temperature |
|---|---|
| Insulation | FEP PFA PTFE Insulated |
| Working Temperature | 125, 150, 200, 250C |
| Conductor | Tinned Copper, Silver Plated, Nickel-coated Copper |
| Wire Gauge | 32gauge To 10gauge |
| Features | Heat Resistance |
|---|---|
| Application | For PTC Thermistors, Electric Machinery |
| Conductor Materials | Silver Plated Or Bare Copper |
| Insulation | PTFE Film Wrapped |
| Working Temperature | -60 ~+250℃ |
| Features | High Temperature Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, PFA, ETFE, PTFE |
| Working Temperature | -65℃~+250℃, -65°C ~+200°C |
| Available Color | White, Yellow, Purple, Green, Gray, Blue, Red, Black... |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Features | High Temperature |
|---|---|
| Insulation | FEP,ETFE,PFA Or PTFE Insulated |
| Working Temperature | -60℃~250℃ |
| Color | Red,Yellow,Violet,Green,Brown,Transparent,Grey,Blue,Orange,White,Black |
| Service | OEM ODM Accept |
| Features | Heating Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP,ETFE,PFA Or PTFE Insulation |
| Max. Temperature | 150,200,250degree |
| Color | As Customer Requirments |
| Wire Gauge | Two Core,32AWG~1/0AWG |
| Features | High Temperature Resistant |
|---|---|
| Insulation | Ptfe Fep Pfa High Temperature Insulated |
| Max. Working Temperature | -65℃~+150℃ |
| Conductor | Tinned Copper Wire |
| Wire Gauge | 32awg To 10awg Gauge |
| Features | Heat Resistance, Corrosion Resistance |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA, PTFE |
| Working Temperature | -65 ~+200°C, -65 ~+250℃ |
| Available Color | Purple, Green, Gray, Blue, Orange, White, Yellow, Red, Black |
| Core Number | Single Core |
| Application | Internal Wiring For Electronic Equipment |
|---|---|
| Conductor | Silver Stranded Copper |
| Insulation | Ptfe High Temperature Insulated |
| Advantage | High Temperature Resistance |
| Working Temperature | -60 ~+250 Degree |