| Features | 250℃ High Temperature Resistance |
|---|---|
| Application | Electrical Connection |
| Condouctor | Silver Plated Copper, Stranded |
| Insulation | PTFE Wraping Insulated |
| Rated Voltage | -60℃~+250℃ |
| Features | High Temperature Heating Resistance |
|---|---|
| Application | Electrical Connection |
| Insulation | High Temperature Ptfe ICoated |
| Condouctor | Silver Plating Copper Wire |
| Max. Temperature | -60~+250℃ |
| Features | Heat Resistance |
|---|---|
| Application | For PTC Thermistors, Electric Components |
| Conductor Materials | Silver, Nickel Copper Or Copper |
| Insulation | PTFE Insulated |
| Working Temperature | -60 ~+250 Degree |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA Or PTFE Insulation |
| Working Temperature | -65°C ~ +200°C, -60℃~250℃ |
| Color | Red, Yellow, Violet, Green, Brown, Transparent, Gray, Blue, White, Black |
| Service | OEM ODM Accept |
| Features | High Temp Resistance |
|---|---|
| Insulation | PFA PTFE FEP ETFE |
| Max. Working Temperature | -65℃~+250℃ |
| Conductor | Silver Coated |
| Wire Gauge | 32awg To 10awg |
| Features | Heat Resistance |
|---|---|
| Insulation | High Temperature PTFE Insulated |
| Conductor | Bare Copper Wire |
| Rated Voltage | AC250V Or Below |
| Working Temperature | -60℃ ~ +180℃ |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP, ETFE, PFA, PTFE Insulated |
| Working Temperature | -65~+250℃, -65 ~+200°C |
| Available Color | White, Yellow, Purple, Green, Black, Gray, Blue, Red |
| Core Number | Single Core Or Multi Cores |
| Features | Heating Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP, ETFE, PFA, PTFE Insulation |
| Working Temperature | -65~+250 Degree, -65 ~+200 Degree |
| Available Color | White, Yellow, Violet, Green, Black, Gray, Blue, Red |
| Core Number | Single Core Or Multi Cores |
| Features | High Voltage Resistance |
|---|---|
| Insulation | High Temperature Insulated |
| Conductor | Bare Or Tinned Copper Wire |
| Rated Voltage | Instantaneous High Voltage 3500V |
| Working Temperature | -60℃ To +250℃ |
| Features | High Temperature Resistant |
|---|---|
| Application | Electrical Connection |
| Insulation | High Temperature Covered Copper Wire |
| Condouctor | Silver-plated Copper Wire |
| Max. Temperature | -60~+250℃ |