| Features | Heat Resistance |
|---|---|
| Application | For PTC Thermistors, Electric Machinery |
| Conductor Materials | Silver Plated, Nickel Plated Or Bare Copper |
| Insulation | PTFE |
| Working Temperature | -60℃ ~+250℃ |
| Features | Flexible And Cold Resistance |
|---|---|
| Insulation | PTFE Insulation |
| Conductor | Stranded Copper Wires |
| Jacket | Elastomer Jacket |
| Rated Voltage | AC250V Or Below |
| Features | Heat Resistance |
|---|---|
| Insulated | PFA, PTFE, FEP, ETFE |
| Working Temperature | -65°C ~+250°C |
| Available Color | Green, Grey, Blue, White, Yellow, Red, Black, Purple, |
| Core Number | 1 Core, 2 Core, 3 Core, 4 Core, 5 Core.. |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Application | For PTC Thermistors, Electric Components |
| Conductor Materials | Silve Plated Copper Or Bare Copper |
| Insulated | PTFE Insulation |
| Working Temperature | -60℃ ~+250℃ |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Application | For Electric Components |
| Conductor Materials | Silve Plated Copper |
| Insulated | PTFE Insulated |
| Working Temperature | -60 ~+250℃ |
| Features | 250 Degree High Temperature Resistance |
|---|---|
| Application | For Electric Instrument |
| Insulation | PTFE Tape |
| Condouctor | Silver Plated Stranded |
| Max. Temperature | -60℃~+250℃ |
| Features | Resistance High Temperature |
|---|---|
| Application | For Electronic Appliances |
| Insulation | PTFE Taped And Sintered |
| Condouctor | Silver Plated Stranded Copper Wire |
| Max. Temperature | 250 Degree |
| Insulation | PAF ETFE FEP PTFE Insulation |
|---|---|
| Working Temperature | -65 To +250℃ |
| Advantages | High Temperature Resistant |
| Color | Single Color Or Double Color |
| Wire Gauge | 32AWG~1/0AWG |
| Conductor Material | Silver Coating |
|---|---|
| Insulation Material | PTFE Insulated |
| Rated Voltage | 220V |
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 0.5mm2 |
| Conductor Material | Bare Copper |
|---|---|
| Insulation Material | PTFE Insulated |
| Rated Voltage | AC 220V |
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 24awg |