| Features | High Temp Resistant |
|---|---|
| Application | Electrical Connection |
| Insulation | PTFE Insulated |
| Condouctor | Silver Plated |
| Max. Temperature | -60~+250℃ |
| Features | High Temperature Resistant |
|---|---|
| Application | Electrical Connection |
| Insulation | PTFE Insulated High Temperature |
| Condouctor | Silver Plated Copper Wire |
| Max. Temperature | -60~+250degree |
| Features | High Temperature Resistant |
|---|---|
| Application | Electrical Connection |
| Insulation | PFA PTFE ETFE FEP Insulation |
| Condouctor | Bare Copper Stranded, Silver Plated Copper |
| Max. Temperature | -60~+250degree |
| Features | Heat Resistant, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA, PTFE |
| Working Temperature | -65 ~+200°C, -65 ~+250℃ |
| Available Color | Yellow, Purple, Green, Grey, Blue, Orange, White, Red, Black... |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulated | PFA, PTFE, FEP, ETFE |
| Working Temperature | -65°C ~+250°C |
| Available Color | Purple, Green, Gray, Blue, White, Yellow, Red, Black |
| Core Number | 1 Core, 2 Core, 3 Core, 4 Core |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA Or PTFE |
| Working Temperature | -65°C ~+200°C, -65℃~+250℃ |
| Available Color | Yellow, Purple, Green, Grey, Blue, White, Red, Black... |
| Core Number | Single Core, 2 Cores, 3 Cores, 4 Core, 5 Core... |
| Features | Resistance High Temperature |
|---|---|
| Insulation | PTFE Insulation, |
| Working Temperature | 250℃ |
| Conductor | Silver Coated |
| Wire Gauge | 32awg~10awg |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Application | For Electric Appliance |
| Insulation | PTFE Tape |
| Condouctor | Silver Plated Copper Wire |
| Max. Temperature | -60~+250℃ |
| Features | High Temp Resistance |
|---|---|
| Application | For Electronic Instrument |
| Insulation | PTFE Tape Insulated |
| Condouctor | Silver Plated Stranded Copper Wire |
| Max. Temperature | -60~+250 Degree |
| Features | Resistance High Temperature |
|---|---|
| Application | For Electronic Instruments |
| Insulation | PTFE Coated |
| Condouctor | Silver Plated |
| Max. Temperature | -60~+250 Degree |