| Conductor Material | Tinned Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE Insulated |
| Rated Voltage | 600V |
| Conductor Type | Stranded |
| Shape | Round |
| Features | High Temp Resistance |
|---|---|
| Keywords | Tefzel Wire |
| Working Temperature | -65~+150℃ |
| Conductor | Tinned Copper Wire |
| Color | 10 Basic Colors |
| Features | Heating Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP, ETFE, PFA, PTFE Insulation |
| Working Temperature | -65~+250 Degree, -65 ~+200 Degree |
| Available Color | White, Yellow, Violet, Green, Black, Gray, Blue, Red |
| Core Number | Single Core Or Multi Cores |
| Features | High Temperature Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, PFA, ETFE, PTFE |
| Working Temperature | -65℃~+250℃, -65°C ~+200°C |
| Available Color | White, Yellow, Purple, Green, Gray, Blue, Red, Black... |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Features | Heat Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA, PTFE |
| Working Temperature | -65°C ~+200°C |
| Available Color | Purple, Green, Gray, Blue, White, Yellow, Red, Black |
| Core Number | 1 Core |
| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Diameter | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 18 AWG |
| Insulation Material | PFA |
| Rated Voltage | AC600V And Below |
| Conductor Type | Stranded, Solid Or Stranded |
| Conductor Material | Bare Copper |
|---|---|
| Insulation Material | PTFE Insulated |
| Rated Voltage | AC 220V |
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 24awg |
| Conductor Material | SPC |
|---|---|
| Insulation Material | PTFE |
| Rated Voltage | AC 220V |
| Conductor Type | Stranded |
| Wire Gauge | 28AWG |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Customized Wire | Technical Datasheet Or Sample |
| Temperature Rating | 200 Degree |
| Flammability Rating | Flame Retardant |
|---|---|
| Free Sample | 1~5 Meter |
| Insulation Material | FEP Insulation |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Color | Single Color Or Two Colour |