| Insulation | FEP Insulation |
|---|---|
| Temperature Range | -65℃~200℃ |
| Core Number | Multicores Or Single Core |
| AWG | 8 ~ 28 AWG |
| Conductor Materials | Tinned Plated Copper |
| Features | High Temperture Resistance |
|---|---|
| Free Sample | 1~5 Meter |
| Insulation Material | FEP Insulation |
| Conductor Material | Tinned Copper Or Silver Plated Copper Wire |
| Wire Gauge | 32awg~8awg |
| Insulated Material | FEP Insulated |
|---|---|
| Temperature Range | -65~200℃ |
| Core Number | Single Core |
| Wire Gauge | 10AWG~32AWG |
| Conductor | Silver Plated Copper Stranded |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP Insulation |
| Working Temperature | -65 To +200℃ |
| Color | 10 Colors |
| Wire Gauge | 24 Awg Etc. |
| Features | 200 Degree High Temperature Resistance |
|---|---|
| Insulation | FEP Insulation |
| Working Temperature | -65 To +200℃ |
| Color | 10 Colors |
| Wire Gauge | 22 Gauge Etc. |
| Conductor Material | Copper |
|---|---|
| Diameter | 24 AWG, 22 AWG, 20 AWG, 26 AWG, 28awg |
| Insulation Material | PTFE |
| Rated Voltage | 600V Or Below, 600V Or Below |
| Application | Heating, Used For Electric Machinery, Automotive Cables, Outdoor Lighting |
| Insulated Material | FEP Insulated |
|---|---|
| Temperature Range | -65~200 Degree |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| AWG | 20AWG, 22AWG, 24AWG, 26AWG, 28AWG, 30AWG... |
| Conductor Materials | Silver Plated Copper |
| Features | High Temperature |
|---|---|
| Insulation | FEP,ETFE,PFA Or PTFE Insulated |
| Working Temperature | -60℃~250℃ |
| Color | Red,Yellow,Violet,Green,Brown,Transparent,Grey,Blue,Orange,White,Black |
| Service | OEM ODM Accept |
| Features | Heat Resistant, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Insulated | FEP, ETFE, PFA, PTFE |
| Working Temperature | -65 ~+200°C, -65 ~+250℃ |
| Available Color | Yellow, Purple, Green, Grey, Blue, Orange, White, Red, Black... |
| Core Number | Single Core Or Multicores |
| Conductor Material | Copper, Tinned Plated Copper Or Silver Plated Copper |
|---|---|
| Insulation Material | ETFE |
| Rated Voltage | 300V Or Below |
| Application | For Electronic Devices And Appliances |
| Conductor Type | Stranded, Stranded |